fbpx Skip to main content

Bir web sitesini markanızın ya da firmanızın internetteki mağazası olarak tanımlayabiliriz. Bir web sitesi ile ürünlerinizi, hizmetlerini anında yeni müşteriler ile buluşturabilirsiniz. Arama motorlarında bulunabilir olmak ve yeni müşterilere daha hızlı ve en ucuz yoldan ulaşmak istiyorsanız web sitesi yaptırmalısınız.

Bir web sitesi ile neler yapabilirsiniz;

  • Kişisel bir web sitesi düşünyorsanız; kendinizle alalı bir çok bilgiyi, dökümanı, fotoğrafı ve videoyu paylaşabilirsiniz.
  • Marka ve firma itibarınızı arttırırsınız.
  • Markanıza ait bir alan adını tescil ederseniz marka değerinizi yükseltirsiniz.
  • Web sitenizi sürekli günceller ve özgün içerikler girerseniz Google arama motorunda hızla yükselebilirsiniz.*
  • Bir e-ticaret sitesi ile ürün ve hizmetlerinizi pazarlayabilir ve online tahsilat yapabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruz sağlarsınız.
  • Formlar aracılığıyla potansiyle müşterilerinizden istediğiniz bilgileri kolayca talep edebilirsiniz.
  • Hızlı online chat ile canlı sohbet edebilir ve anında siparişler alabilirsiniz.

Satışlarınızı arttırmak ve marka değerinizi yükseltmek için yapılması gereken profesyonel bir web sitesi sahibi olmaktır.

Nereden başlamalıyım?

Bir web sitesine sahip olmak için öncelikle alan adınızı tescil etmeli ve bir hosting hesabına sahip olmalısınız. Bunları yapmadan önce web sitenizi yaptıracağınız firmayı seçmelisiniz. Bazı firmalar tüm bu hizmetleri paket halinde web sitesi hizmeti içerisinde satmaktalar. Her web ajans farklı teknolojiler kullanarak web sitenizi dizayn etmekte. Eğer web siteniz PHP script dili ile oluşturulacaksa LINUX, eğer ASP.NET yazılım dili ile dizayn edilecekte WINDOWS platformunda çalışan bir hosting hesabına ihtiyacınız var demektir. Bu konuda en iyi çözümü profesyonel web ajansınız belirleyecektir.

Web sitem hangi teknolojileri barındırmalı?

Her firma ya da marka web sitesinin kurulduğu günden itibaren Google arama motorunda büyük bir hızla yükselmek istiyor. Var olan rakiplerinin yıllardır yayın yapan sitelerini geçmek ise en büyük arzuları. Fakat bu o kadar kolay değil.

Siz X marka olun ve rakibiniz Y marka olsun. Y marka sizden 2 yıl önce kurguladığı ve yayın yaptığı sitesi ile Google sıralamasında hatrı sayılır şekilde yükselmiş. Belirlediği anahtar kelimeler üzerine çalışmalar yapmış ve pozisyon almış. Sizin yeni kuracağınız sitenin aynı performansı 2 ay içerisinde sergilemesi imkansız. Bu isteğinizi paylaştığınız web ajansınız bu isteğinize “YAPABİLİRİZ” diyorsa biz de kendileriyle tanışmak için sabırsızlanabiliriz.

Yukarıdaki örneği; web sitenizde arama motoru optimizasyonu yapılmış ve sürekli güncellenebilen bir web sitesine sahip olmanız gerektiği için verdik. Hangi teknolojiden çok SEO için gerekli çalışmaların yapılıp yapılmaması önemlidir. Sitenizi kurduktan ve yayına aldıktan sonra hiçbir şey yapmadan sitenizin yükseleceğini beklemek gerçekleşmesi imkansız bir senaryodan ibaret olacaktır.

Web sitenizde iyi kurgulanmış ve kaliteli görseller kullanılmalı. Ziyaretçinin aradığı bilgiye ya da ürüne en hızlı şekilde ulaşmalı; siteniz hızlı açılmalı. Her bir ürüne ya da hizmete özel açılış sayfalarınız olmalı ve seo optimizasyonu yapılmalı; bu sayfaların odak anahtar kelimeleri seçilmeli. Her bir sayfanız için kaliteli ve organik backlink ağı örülmeli.