fbpx Skip to main content

Eğer web siteniz size yeni müşteriler getirmiyorsa birşeyler ters gidiyor olabilir. Peki bu ters giden şeyler nedir, maddeler halinde bakalım:

  • Müşterilerinizin artık akıllı cihazları var. Bu müşterileriniz %38’lik (mobil kullanıcı yüzdesi) dilimde olduğu düşünüldüğünde web siteniz mobil uyumlu değilse yani bozuk bir görüntü ya da hiç açılmayan (flash sebebiyle), hata veriyorsa en baştan kaybettiniz demektir. Müşterinizde yatırım / satın alma algısı düşecektir.
  • Arama sonuçlarında neredesiniz? Hangi anahtar kelime sizin için en doğru? Şayet “havalimanına en yakın oteller” aramasında herhangi bir sonuç üretmiyorsa siteniz ya da kendini bu kelimeye göre optimize etmemiş ve henüz konumlandırma sağlayamamışsa; “otel” kelimesi ile arama yapan kullanıcılarda hiç şansınız yok demektir! “otel” kelimesinde rekabet edeceğiniz rakiplerinize bakmak ister misiniz? Buyrun tıklayın
  • SEO olmazsa olmazlar arasında. Permalink bağlantılarına bile sahip değilseniz işte bunun gibi: http://www.pixeg.com/web-siteniz-size-para-kazandiriyor-mu işiniz daha da zor demektir.

Şayet bu şartları web siteniz sağlamıyor ve dijital platformlarınızı takip edecek ve yönetecek bir çözüm ortağınız yoksa Web Siteniz size para kazandırmıyor demektir.

Bu 3 maddeyi özetlersek;

  1. Web sitenizin kesinlikle mobil uyumlu olması şart. Endişe entemeyin, bu teknolojiye sahip olmak pahalı değil.
  2. Sitenizin optimize edilmiş olması (CSS, JS compress v.b işlemler) ve iyi bir SEO alt yapısına sahip olması gerek. Permalink bağlantı yapısı zaten peşinden gelecektir.
  3. Google Ar-ge! Evet, yanlış duymadınız. Rakiplerinizin nerelerde ve hangi anahtar kelimelerde nasıl sonuçlar ürettiğine bakmak. Hiç aklınıza gelmedi değil mi! Madde sayısını dörte çıkarmadan; sitenizin daima güncel olmasına dikkat edin!

Gelin web sitenizi baştan aşağıya inceyelim ve sizi başarıya götürecek bu yolda en yakın çözüm ortağınız olalım.

hello [at] pixeg.com