Skip links

Sayfa Hızının (PageSpeed) Önemi

Google’ın mobil uyumlu web sitelerine vereceği önemi daha da somut hale getiren algoritmasını yayınladığını daha önceleri duyurmuştuk. Eğer web siteniz hala mobil uyumlu değilse öncelikle bu durumu acilen düzeltmeniz gerekmekte olduğunu tekrar hatırlatalım. Bir sonraki adım sitenizin hızlı açılması gerektiğidir. Burada size teknik bir çok argüman sunabiliriz ancak en çok önemseyeceğinizden bahsedeceğiz; para kazanmak!

İnternet kullanıcısının zamanının değerli olduğunu ve artık daha da kısıtlı zamanda satın almaya karar verdiklerini biliyoruz. Eğer sayfanız geç açılıyorsa müşteriniz web sitenizin bu yetersizliğini anında farkedecek ve sitenizden çıkacaktır. Mobil kullanıcıların 3G ile bağlantı hızları düşüldüğünde (operatöre ve bölgeye göre değişiklik gösterdiğini biliyoruz) sayfa yükleme hızının önemini tekrar vurgulayalım.

Web siteniz için bu yazıdan hareketle şunları da paylaşmak istedik:

  1. Web siteniz kesinlikle olmalı! (eğer web siteniz yoksa diğer 7 maddeyi okumadan hello(at)pixeg.com a mail atın ve teklif alın)
  2. Web siteniz mobil uyumlu olmalı.
  3. Web sitenizde SEO tasarım sürecinde başlamalı ve uzman bir ekiple çalışmalısınız.
  4. SEO araçları ve modülleri satın almalısınız.
  5. Sürekli SEO hizmeti satın almalısınız.
  6. Güncellenebilir ve daima destek bulacağınız bir ajansla çalışmalı ve aylık anlaşmalar yaparak görsel desteğini sürekli kılmalısınız. Bu sayede web sitenizin güncellemelerini yaptırmalısınız.
  7. Web siteniz sosyal medya araçları ile güçlenmeli.
  8. Firmanıza ya da markanıza ait aktif sosyal medya hesapları olmalı ve agrasif olmalısınız.

 

WhatsApp WhatsApp