fbpx Skip to main content

Sağlık Sektörü İçin Dijital Pazarlama

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumların teknolojik yatırımlarını iyileştirdiklerini ve bu alanda daha fazla farklılaşmaya gittiklerini görüyoruz. Sosyal medya üzerinden son kullanıcıya ulaşmaya çalıştıklarını verilen reklamlardan takip etmekteyiz. Fakat nihai müşteriye ulaşmada teknik ve görsel anlamda çok da iyi bir durumda olmadıklarını gözlemliyoruz. Kurgusu ve planlaması iyi yapılmamış paylaşımların son kullanıcı ile doğru bir temas sağlayamayacağını biliyoruz. Ayrıca sürekliliği sağlayamadıkları da bir diğer handikap.

Aynı durum Google Adwords reklamları için de geçerli. Sürdürülebilir uzun vadeli planları olmayan ve reklam harcamalarının düzensiz oluşu nihai tüketicide olumsuz bir etki bırakacaktır. Bu durumu yazının ilerleyen bölümlerinde açıklamaya çalışacağız. Eğer Google sayfa sıralamasında iyi bir yerde değilseniz ve rakiplerinizin düzenli olarak reklamlarını görüyorsanız bu durumda müşteri kaybetmeniz olası bir durum. Müşteriniz her zaman tek tıklamada sizi aramayabilir. Bu sebeple bütçenizi doğru planlamalı ve rakiplerinizle mücadele edebilmek adına sürdürülebilir dijital pazarlama planına ihtiyacınız var demektir.

Sağlık hizmetlerinde dijital reklamlar, sağlık hizmeti arayan kişiler arasında güçlü ve ekonomik bir köprü kurar. Kurumunuzun marka değerini ve bilinirliliğini arttırmak için dijital yatırımlarınızı profesyonel ellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

Potansiyel hasta kitlenizin karşısına güçlü bir dijital strateji ile; iyi ve sürekli güncellenen bir web sitesi, arama motoru optimizasyonu yapılmış, sosyal medya hesaplarıyla tam entegre çalışan, sosyal medya paylaşım kurgusu ve reklamları dizayn edilmiş ve sürekli takip edilen, Adwords reklamları ile desteklenen bir web sitesi ile çıkmalısınız.

Aktif internet kullanıcı kitlesinin günden güne artması ve artık müşterilerinizin sizi sadece internette araması (inbound) bu alanda yapacağınız dijital yatırımların meyvelerini çok kısa sürede toplayacağınızı garanti edebiliriz. Özel hastane ve diğer medikal kuruluşların artık daha fazla vakit kaybetmeden dijital alanda yer almalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Özetle, Google Adwords, Facebook ve diğer sosyal medya reklamları, SEO uyumlu içerik pazarlaması ve dijital medya stratejilerimiz ile sağlık kuruluşlarına stratejik hizmetler sunmaktayız.

Kaynak: link

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazımız: 

Nasıl Başlayacağımızı İyi Biliyoruz!