fbpx Skip to main content

Sağlık Alanındaki Web Sayfalarının Neden Profesyonel SEO’ya İhtiyaçları Var

Söz konusu SEO olduğunda özellikle sağlık kurumları için doğru ve etkili içeriklerin olduğu bir web sitesine ihtiyacımız var. Her bir sayfanın varış sayfası (landing page) olduğu düşünüldüğünde her bir içeriğin ya da hastalığa ait branşın doğru görsel ile kurgulanmış olması gerekmekte. Bu oluşturulan sayfaların arama motorları tarafından taranabilir ve dizine eklenebilir bir yapıda olmasına dikkat edilmeli.

İyi Kurgulanmış Sayfa Ne Demek? (landing page)

Landing Page ile potansiyel müşterilerinizin dikkatlerini üzerinize çekersiniz. Sağladığınız tedavi yöntemleri ile eğer doğru açıklamalar ve etkili görseller kullanırsanız (tedavi ettiğiniz hastalarınızın öncesi ve sonrası fotoğrafları) müşterinizi ikna edersiniz. Sitenizi ziyarete gelen müşterilerinize doğru “Call to Action” butonları sunar ve doğru konumlandırmalarını yaparsanız bu onları bir işlem yapmaya yönlendirecektir. Ayrıca soru-cevap köşenizin olmasına da gayret göstermelisiniz. Son olarak landing page sayfanızın sonunda müşterilerinizin size sorular yönlendirebileceği facebook yorumları ya da kullandığınız yazılıma bağlı olarak yorum alanları oluşturmalısınız.

Bütün bunlar dikkate alındığında profesyonel SEO hizmet sağlayıcınızın olduğu varsayıldığında arama motorlarında özellikle Google’da iyi bir sıraya geleceğinizi söyleyebiliriz. Hangi hizmeti ya da ürünü sunduğunuza bakmadan her bir web sayfasının mutlaka SEO hizmeti kapsamının dışında tutulamayacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Sağlık Sektöründe Web Sayfaları Nasıl Olmalı?

Sektörünüzle alakalı olarak branş farketmeksiniz farklı kitleleri sitenize çekmekte hiçbir sakınca yok. Ziyaretçilerinizi bir yön tabelası gibi iç sayfalarınızdan herhangi birine yönlendirme yapabilirsiniz. Tasarımınızın taze ve modern göründüğünden emin olmalı ve mobil uyumluluğa dikkat etmelisiniz. Her bir sayfanızın hem web versiyonunun hem de mobil versiyonunun aynı içeriği ve görselleri barındırdığından emin olmalısınız.

Hakkımızda sayfanızda kliniğinizle ilgili bilgileri açıklayıcı metinlerle SEO kriterlerine uygun olarak yapmalı ve ziyaretçilerinizin kliniğinizin fotoğraflarını görebilecek şekilde aynı sayfada konumlandırmalısınız. Hakkımızda sayfanızda potansiyel müşterileriniz sizin hakkınızda öğrenmek istedikleri herşeyi öğrendiklerinde büyük ölçüde sizden etkilenecek ve size geri dönüş yapacaktır.

İletişim sayfasına giren kullanıcının tek hedefi sizin nerede olduğunuzu bilmek istiyor oluşu veya telefon bilgilerinizi arıyor oluşudur. Esasen bu sayfada kullanıcı birden fazla ya da belirlediği tek bir aksiyonu alabilir. Bu sebeple bu sayfada, size ulaşmak adına iletişim formunu kullanması için bir iletişim formu dizayn etmeli, adres tarifi için Google Harita bulundurmalı, GSM ve WhatsApp Destek Hattınız ve E-posta adresiniz bulunmalıdır.