fbpx Skip to main content

 

İyi bir web sitesi neler başarabilir?

İyi bir web sitesinin neler başarabileceği; pazarlama stratejisine nasıl katkı sağlayacağı; nasıl bir donanıma sahip olması gerektiği gibi konularda yeterli bilgiye sahip olmayan birçok işletme sahibi, beklentileri karşılamayan, iyi bir performans sunmayan ve son derece kötü görünen web sitelerine sahipler.

Ne yazık ki, Türkiye’de herhangi bir eğitim ya da tecrübeye sahip olmadan ucuz maliyetlere web sitesi tasarlayan kişiler gün geçtikçe piyasaya yayılıyor. Şirket sahiplerini de bu normalin altındaki fiyatlar oldukça cezbediyor. Ancak deneyimsiz ve işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan web sitelerinin o şirkete herhangi bir katkısı olmadığında, web sitesinin yeniden tasarlanma ihtiyacı doğuyor ve bu da ikinci bir maliyet gerektiriyor.

Siz hem bütçe hem de zaman açısından ekstra bir yüke katlanmamak ve yaptırdığınız tasarımı uzun yıllar kullanabilmek için profesyonel bir destek almayı ihmal etmeyin!

Ne istediğini bilmeyen ya da henüz karar verememiş firmalar ile tanıştık ve de çalıştık. Bazıları bize sadece rakip firmalardan örnek web site çalışmaları göstermenin dışında herhangi bir argüman sunamadı. Web tasarım konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadıkları ya da web tasarımın nasıl fayda sağlayabileceği hususunda fikir üretemediklerinden -ki bu gayet normaldir-  web tasarımın inşaası konusunda profesyonel tasarımcıların çalışması gerektiğine inanıyoruz.

Şirketinizi yarı profesyonellere emanet etmediğiniz gibi web sitesini de profesyonel olmayanlara emanet etmeyin!

Web sitenizin tasarımına nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ya da hiç bir fikriniz yoksa işe profesyonel web hizmetleri sunan bir kurum bulmakla başlayabilirsiniz. iyi bir firma ile işe başlamak, şirketinizin performansını ikiye katlamak ve sanal dünyadan gelecek başarılara kapı aralamak demektir. Unutmayın, iyi tasarım sabır ister!

Pixeg sayısız müşteri ile çalışırken, firmanın iletişim ihtiyacını karşılayacak web sitesinin firmanın kurumsal kimliği ile doğru orantılı olarak nasıl olması gerektiğini, web sitesinin yeni müşterilerini nasıl karşılaması gerektiğini ve müşterilerimizin fikirlerine saygı duymayı öğrendik. Bazen çok basit bir bilginin işlenmesi dahi olsa, tasarım sürecini kolay ve daha verimli hale getirdiğini biliyoruz.

Tasarımın Gücü!

Profesyonel tasarımcılarımızla kurduğunuz bağı geliştirmek tasarımın yönünü olumlu yönde etkileyecektir. Web tasarımcısı aynı zamanda şirketinizin pazarlama stratejilerine uygun hareket eden iş gücü demektir.

Gerçek ve işini severek yapan tasarımcılar, yaratıcı kişiliklerini işlerine yansıtır ve her yeni işin devrimci yenilikler yaratarak ilerlemesini ister. Her yeni çalışmada farklı olmak ve fark yaratmak bizim mesleki açıdan en büyük tatminimiz ve diğer firmalara göre benzersizliğimizdir.

İlk İzlenimlerde Herşey Var!

Bir web sitesi kullanıcılarınıza ya da müşterilerinize ilk izlenimde firmanızın vizyonu hakkında çok şey vermeli, anlatmalı. İyi bir tasarım müşteri portföyünüze olumlu yönde katkı sağlayacak, kötü ve anlaşılmayan tasarımlar vizyonunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Web sitelerinizde güncellemeler yapıyorsanız -ki mutlaka sitenizi her gün olmasa bile içeriksel olarak yenilemeli ve güncellemelisiniz- profesyonel tasarım uzmanlarımızdan mutlaka yardım almalısınız. Bu bir reklam kampanyanızda kullanacağınız görsel ya da  haberler sayfanızda eklediğiniz bir projenize ait görsel olabilir. Web sitenizde video arşivi yapmak ya da açılış sayfanızda ziyaretçilerinizi video görseli ile karşılamak isteyebilirsiniz. Bunu mutlaka web tasarımcılarımıza danışarak yapınız. Bu sayede size yeni fikirler sunacak ve tasarımsal bütünlüğünüzü korumanıza yardımcı olacağız.

Web tasarım sürecinin en başında kazanmak için tasarım sürecini web tasarımcımıza bırakın. Markanıza ya da firmanıza bu süreçte en doğru katkıyı ve rekabette sizi bir adım öne geçirecek adımları gelin birlikte atalım.