Instagram Mavi Tik

Instagram Mavi Tik ya da Instagram Hesap Doğrulama Nedir?

En basit tanımıyla var olan instagram hesabınızın gerçek bir kişiye ait olduğunu yani size veya markanızı temsil ettiğini ve bu hesapların doğru ve güvenilir olduğunun instagram tarafından verilen mavi bir simge ile doğrulanması işlemidir. Elbette Instagram mavi tik almak için belli başlı kriterlere sahip olmanız gerekiyor. Bu kriterler arasında ünlü bir kişi olmanız kriteri yok yani ünlü olmanız gerekmez. Gazeteci, yazar, tiyatrocu, işçi, emekli bile olabilirsiniz fakat ünlü bir gazeteci olacaksınız kriteri yok. Bu konuda genellikle insanların yanlış bilgilendirildiklerini okuyor ve duyuyoruz.

Instagram “Mavi Tik”iniz (blue badge) varsa hesabınız doğru olduğunu ve paylaşımların gerçekten siz tarafından yapıldığını ilan edersiniz. Bu gerçekten önemli midir? Kesinlikle evet! Hesabınızın onaylı olması artık arama sonuçlarında kopya hesaplara göre her zaman birinci sırada listeleneceğini, ayrıca önerilen hesaplar arasına giderek daha fazla takipçi kazanacağınız anlamına da geliyor olacak. Mavi tik sadece takipçi kazanımı için yapılmaz, prestijiniz de önemli bir kriterdir.

Nasıl Instagram Mavi TikAlabilirim?

Instagram mavi tik almak için, instagram uygulama ayarlarına girin, doğrulama alanından kimliğinizi ya da marka tescil belgenizi gönderin ve bekleyin. Evet, bu kadar basit mi? Hayır, değil! 🙂

Daha öncesinde belli başlı instagram kriterlerine sahip olmak gerekiyor. Bahsettiğimiz gibi ünlü bir kişi olmak zorunda değilsiniz ama doğru bir kurgu ile mavi tike sahip olmak sanıldığı kadar da zor değil.

Öncelikle Doğru bir strateji ile hesabınızı büyütmemiz gerekiyor. Tanıtımınızı yapmamız ve insanların sizden birazda olsa bahsediyor olması gerek. Varsa bağlantılı hesapların sizi referans gösteriyor olması işimize yarayabilir fakat bunu bir link takası olarak düşünmemelisiniz. Daha bir çok kriter mevcut ve bütün bunların sağlandıktan sonra instagram doğrulama onay formuna başvurmak en mantıklı seçenek olacaktır.

Bu kriterlerin neler olduğunu ve bu kriterleri sizler için nasıl oluşturduğumuzu öğrenmek ve bizimle mavi tik yolculuğuna çıkmak istiyorsanız aşağıdaki basit formu doldurmanızı ve bizden gelecek çağrıyı beklemenizi rica ederiz.

İsim, Soyisim

Telefon Numaranız (lütfen gms numaranızı yazınız)