fbpx Skip to main content

Google arama sonuçlarında mobil cihazlara (mobil seo) öncelik vereceğini resmi olarak duyurdu. Bir çok insanın artık akıllı cihazlar kullandıklarını biliyoruz. Google web sitesine mobil cihazlardan erişimin yüksek olması index’leme önceliğini ilgili firmanın bu alanda yeniden düzenleyeceğini söyleyebiliriz. Eğer hala mobil uyumlu bir web siteniz yoksa bu konuda hızlı bir çözüme gitmenizi öneririz.

Var olan web sitenizde yapmış olduğunuz SEO ve tüm arama motoru optimizasyonları için yeniden düzenlemelere gidebilirsiniz. Arama sonuçlarında aşağılara düşmemek için web olduğu kadar mobil desteğine de ihtiyacınızın olacak.

Mobil Site Tasarım ve Açılış Hızının Ziyaretçi Sayısına Etkisi

Web siteniz Google arama sonuçlarında listelenmeye başladığında trafiğinizin büyük bir bölümünün -eğer analytics’i dikkatlice incelerseniz- mobil aramalardan geldiğini; yüzde olarak %80’in üzerinde sitenize girişlerin mobil cihazlardan yapıldığını görebilirsiniz. Bu rakamsal bilgiyi yeni kurduğumuz sitelerden elde etmekteyiz. Sonuç itibariyle web sitenizin mobil sayfa açılış hızının 3 saniyeden kısa sürüyor ve tasarımının iyileştirilmiş olması gerekmekte olduğu sonucuna varabiliriz. Hızlı yüklenen sayfalarda ziyaretçilerin daha fazla zaman geçirdiğini biliyoruz. Ayrıca mobil sitenize gösterdiğiniz titiz bir çalışma neticesinde Google sıralamasında hızlıca yükseldiğinizi farkedeceksiniz. Sitenize giren kullanıcı sayısının doğru orantılı olarak arttığını ve sitenizde ziyaretçinin kalma süresinin doğru orantılı olarak arttığını da gözlemleyebilirsiniz.

Sadece sayfa açılış hızının ya da tasarımının değil, içeriksel olarak da özgün bir içeriğe sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Kopyalanan bir web sitesinin başarıya asla ulaşamayacağını bilmelisiniz. Günü kurtaran çalışmalardan uzak durmalı ve planlarınızı her zaman uzun vadeli olarak yapmalısınız.

Mobil uyumlu web sitesi için bizden teklif almayı unutmayın!

Aşağıdaki haberler de ilginizi çekebilir;

Arama Motoru Dostu Site Tasarlamak

Marka Bilinirliliğinizi Arttırmanın Birinci Kuralı