fbpx Skip to main content

 

Ürün ya da hizmetlerinizi daha fazla potansiyel müşterilerinize ulaştırmak istiyorsanız internetin gücünü kullanmanız gerekir. Satın alma deneyimlerimiz her gün teknolojinin bize sunduğu sınırlar çerçevesinde gelişmekte. Yüzlerce rakip firma arasında uzun bir maratona çıktığınızı unutmayin ve bu süreçte profesyonel yardım alın. Onbinlerce liranızı boşa harcamak yerine, etkin ve verimli bir e-ticaret planı ile başarıya koşabilirsiniz.

İnternetteki mağazanız yoksa ya da yeni bir girişimseniz şunları aklınızdan çıkarmayın. Bu iş o kadar kolay değil, kulaktan dolma bilgileri aklınızdan çıkarın, bu macerada destek almadan havlu atmanız kaçınılmaz olacaktır. Unutmayın, her şeyi siz yönetemezsiniz.

Ne Yapmam Gerekiyor?

Güvenmediğiniz bankaya ya da kişilere değil paranızı, fikirlerinizi dahi emanet etmezsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, e-ticaret danışmanlığı konusunda hizmet alacağınız firmaların deneyimlerine ve tecrübelerine bakmak olacaktır. En iyi olan kazanır.

Ne Kadar Kazanacağım?

Şu an bilmiyoruz fakat planlayabiliriz. Eğer bir bütçeniz yoksa bu maceraya girişmeyin. Biz de sizin gibi Sürdürülebilir bir proje hedefliyoruz bu yüzden yıllık planlarımızı birlikte oluşturmalıyız. Hangi pazar yerlerini seçeceğiz, hangi e-ticaret yazılımı, seo, reklam bütçeleriniz, sosyal medya hesaplarınızın yönetimi gibi pek cok konuda plan oluşturduğumuzda internetteki mağazanızın tahmini kazanç matematiğini yapabiliriz. Yüksek rekabette ürünleriniz var olsa dahi pastadan mutlaka hakkımızı alacağımıza inanıyoruz.

Bu rehberlik sürecimizde satışlarınızı arttırmak icin çalışacağız. En uyun maliyetle reklam kampanyalarınızı oluşturacak, en uygun e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlayacak, sosyal medya hesaplarınızın tasarımlarını yapacak, instagram kataloğunuzu acacak ve tüm entegrasyon süreçlerinizi tamamlayacağız.

Neden E-Ticaret Danışmanlığı Almalısınız

1. E-ticaret başlangıçta fikir olarak düşünüldüğünde basit gibi görülür ve firmalar sadece e-ticaret sitesi kurarak satış yapacaklarına inanırlar. Doğru bir iş planı olmadan yola çıkılan her macera ne yazık ki hüsranla sonuçlanacaktır. Tecrubelerimiz, tüm bu süreçte ciddi ve profesyonel destek alınması yönünde.
2. Hangi pazarlarda olmanız gerektiğini doğru analiz etmelisiniz. Sadece reklam amaçlı olarak yapacağınız yatırımlar bir vitrinden öteye gidemeyecektir. Pazarlama planınızı pazar yerlerinde de uygulamalısınız.
3. Rekabet edeceğiniz pek çok firma var, muhtemelen benzer ya da aynı sektörlerde ya da ürünlerde yarışacaksınız. Belki sizin ürünleriniz yurt dışı piyasasında daha iyi dönüşümler elde edecek. Bunun icin analizlerinizi yaptırmalısınız.
4. E-ticaret yazılım firmaları arasında bir secim yapmanız gerekecek, belki de en doğru paket ya da firmayı secmekte zorluk yaşayacaksınız. Belki de sizin için başlangıç aşamasında Woocommerce gibi açık kaynak kodlu yazılımlar bile yatırım maliyetinizi düşürecek. Yazılım konusunda destek ve danışmanlık ihtiyaçlarınızda daima sizin yanınızda olabilecek bir ajansı secmenizi öneririz.
5. E-ticaret siteniz kullanım kolaylığı, hızlı yüklenen sayfalar, SEO kurallarına uygun yapıda olması gerekir. Tüm bu süreçte daima bir ajansa ihtiyaç duyacaksınız. Hazır paket ve yazılımları satan firmaların bu konuda size destek sunamayacağını bilmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız.
6. Marka bilinirliliği ve ürün/ hizmetlelerin sunumu ve pazarlaması sadece Google araçları ile değil, sosyal medyanın gücünü de kullanarak planlamalısınız. Trafik kaynaklarını doğru analiz edebilmeli ve bu süreçte mutlaka destek almalısınız. Ayrıca facebook reklamlarınızı yonetebilecek profesyonel bir ekibe ihtiyacınız olacak. Unutmayın, siz her şeyi yapamazsınız.
7. Reklamların dışında organik olarak potansiyel müşterilerinize ulaşabilmelisiniz. Bunun icin arama motoru optimizasyonu (SEO) desteği de almalısınız. Ürün girişlerinde başlık seçimi, açıklama alanlarının düzenlenmesi, alt etiketleri vb tüm onpage seo ayarlarınızı profesyonellere emanet edin ya da eğitim alın.